Zahrada kláštera Dominikánů zve na pohádkové odpoledne

02. 09. 2021

Pohádkové soutěže, tvořivé dílny, opékání buřtů i ochutnávky jídel z Arménie, Bulharska či Ukrajiny si mohou užít malí i velcí návštěvníci Pohádkové zahrady. Ta se bude konat v pátek 3. září od 15 hodin v zahradě kláštera dominikánů na Jiráskově náměstí v Plzni. Pořádá ji Poradna pro cizince Diecézní charity Plzeň v rámci projektu města Plzně Podpora integrace cizinců na lokální úrovni v roce 2021, jenž je podpořen Ministerstvem vnitra České republiky.

Pohádkové soutěže, tvořivé dílny, opékání buřtů i ochutnávky jídel z Arménie, Bulharska či Ukrajiny si mohou užít malí i velcí návštěvníci Pohádkové zahrady. Ta se bude konat v pátek 3. září od 15 hodinzahradě kláštera dominikánů na Jiráskově náměstí v Plzni. Pořádá ji Poradna pro cizince Diecézní charity Plzeň v rámci projektu města Plzně Podpora integrace cizinců na lokální úrovni v roce 2021, jenž je podpořen Ministerstvem vnitra České republiky.

„Od 15 do 20 hodin v pátek 3. září proměníme krásnou zahradu na Jiráskově náměstí v pohádkové místo. Děti si užijí pohádkové soutěže, dětskou diskotéku, obří skákací hrad, tvořivé dílny, kdy se mohou proměnit v pohádkové bytosti, uděláme táborák, na kterém si opečeme buřty, ale také ochutnáme jídlo z různých koutů světa – například z Arménie, Bulharska, Ukrajiny či Běloruska. Nebude chybět ani fotokoutek,“ vysvětlila za organizátory vedoucí Poradny pro cizince Klára Zachová. „Cílem již tradiční akce je setkávání a seznámení se občanů z různých zemí žijících v krajské metropoli,“ dodala Klára Zachová.

Vstup na akci je zdarma. „Zváni jsou úplně všichni, kteří si chtějí užít pohádkovou pohodu a start do nového školního roku,“ pozvala Klára Zachová.

Akci moderuje Libor Janíček.

Text: Adriana JarošováPřidat komentář

Váš komentář*
Jméno*
Email* (nebude zveřejněn)
Webové stránky


* povinné údaje