„Jiráskovo náměstí žije“ již potřetí přinese odpoledne plné her a zábavy!

18. 09. 2018

Unikátní náměstí s klášterem od roku 2015 pravidelně ožívá během řady akcí pořádaných v rámci přípravy jeho rekonstrukce. Ve čtvrtek 20. září od 17 hod se místní i „přespolní“ mohou těšit na nabitý program přichystaný především s lidmi z organizací sídlících na náměstí a v jeho okolí. V parku před kostelem si budou moci vyzkoušet řadu kreativních i sportovních činností, doplní je také divadelní představení pro děti, vystoupení netradičního hudebního dua Flaškinet a přátelský fotbalový mač.

„Na Jiráskově náměstí sídlí řada zajímavých organizací. Během této akce mají příležitost představit svou činnost veřejnosti a zároveň přispět k oživení náměstí už před jeho fyzickou proměnou,“ vysvětluje architekt Marek Sivák ze spolku Pěstuj prostor, který se na přípravě rekonstrukce podílí. „Věříme, že o podobné akce, jež sbližují jednotlivé místní aktéry, bude zájem i po obnově náměstí,“ dodává.

 


Pořadatelé tentokrát vyměnili tradiční sobotní termín za čtvrteční, aby se akce mohli zúčastnit  i lidé, kteří na víkendy odjíždějí mimo Plzeň. Program začne v 15 hod divadelním představením Sieřino tajemství, jež nejen dětským divákům mimo jiné prozradí, jaký je jejich osobní strom. Až do 18.30 si pak mohou malí i velcí vyzkoušet řadu zajímavých aktivit, od chytání „bizona“ do lasa, přes malování na obličej po architektonický workshop.

Podvečer zpestří i hudební vložka – na skleněné „flašky“ zahraje v 16 a 18.30 hod plzeňské duo Flaškinet, chybět nebude ani prodej občerstvení. „Závěr akce bude sportovní – přátelského fotbalového turnaje se i letos mohou zúčastnit hráči „všeho druhu“, mladí i staří, ženy i muži, začátečníci i profíci. Půjde především o to strávit společně příjemný večer v pohybu. Jednotlivci i týmy se mohou registrovat předem na info@pestujprostor.cz nebo na místě do 17.30 hod,“ říká spoluorganizátorka akce Silvie Hašlová ze spolku Pěstuj prostor.


    

Program:
V parku před kostelem:
15.00  divadelní představení pro malé i velké Sieřino tajemství
15.00–18.30 hry, sportovní a kreativní dílny pro děti i dospělé; prodej občerstvení
16.30, 18.00 netradiční hudební duo Flaškinet

V klášterní zahradě:
18.30–20.00 přátelský fotbalový mač


Akci pořádá spolek Pěstuj prostor ve spolupráci s Akademií Nadání, Junák – český skaut: středisko Ichthys Plzeň, spolkem To město, Klubem chytrého hraní Rubikon a Společností Tady a Teď za podpory Městského obvodu Plzeň 2 – Slovany, města Plzně, Nadace proměny Karla Komárka, Masarykovy základní školy Plzeň a Kláštera dominikánů Plzeň v rámci projektu Obnova Jiráskova náměstí a klášterní zahrady v Plzni.

 Přidat komentář

Váš komentář*
Jméno*
Email* (nebude zveřejněn)
Webové stránky


* povinné údaje