Jiráskovo náměstí budoucnosti: Seznamte se!

25. 05. 2018

Seznámit se s navrženou podobou Jiráskova náměstí a klášterní zahrady v Plzni na Slovanech přišlo v minulém týdnu do parku před kostelem Panny Marie Růžencové několik desítek obyvatel. Prezentující atelier re:architekti podpořili také zástupci města Plzeň, druhého slovanského obvodu a Nadace Proměny Karla Komárka. Nechyběli partneři projektu ze spolku Pěstuj prostor a Masarykovy základní školy. Široký prostor byl věnován dotazům a diskusi.

Větší část dotazů se týkala dopravního řešení, zájem byl ale například také o způsob rekonstrukce klášterní zdi, možnosti připojení k teplovodu, finanční stránku projektu, kácení a výběr nově vysazovaných druhů, osvětlení, či umístění dětského hřiště. Na dotazy občanů trpělivě odpovídal odborný tým atelieru re:architekti – architekti Ondřej Synek, Jiří Žid a krajinářské architektky Marie Gelová a Pavla Drbalová. Debatu doplňovali zástupci Útvaru koncepce a rozvoje města Plzně a městského obvodu Plzeň 2 – Slovany.


→  Čistopis studie obnovy Jiráskova náměstí a klášterní zahrady (pdf 137 MB)
 

Zápis ze setkání včetně položených dotazů a odpovědí na ně zde zveřejníme v dohledné době.

Veřejné setkání uspořádal Útvar koncepce a rozvoje města Plzně a městský obvod Plzeň 2 – Slovany za vydatné partnerské spolupráce spolku Pěstuj prostor, Masarykovy základní školy, Kláštera dominikánů Plzeň a s podporou Nadace Proměny Karla Komárka.Přidat komentář

Váš komentář*
Jméno*
Email* (nebude zveřejněn)
Webové stránky


* povinné údaje