Zažijte Jiráskovo náměstí jinak na Evropský den sousedů!

10. 05. 2018

Park před kostelem na Jiráskově náměstí v sobotu 26. května opět ožije, tentokrát díky Evropskému dni sousedů. Malí i velcí obyvatelé z blízkého i vzdálenějšího okolí si zde budou moci užít poklidné odpoledne s pestrým programem a dobrým jídlem. Zažijí tak, jak by toto místo mohlo fungovat po plánované rekonstrukci, až bude poskytovat přívětivější zázemí k trávení volného času.

Na úvod akce si vyslechnou přímo od žáků Masarykovy školy, jak by si představovali proměnu prostranství před školou i jejich zkušenosti ze spolupráce s týmem architektů. Učinit náměstí o něco příjemnější budou moci i vlastníma rukama – během odpoledne se mohou proměnit v „pouliční zahradníky“ a společně v parku vytvořit květinový záhon. Osvěžení jim při práci nabídne čajový koutek. V neposlední řadě budou mít skvělou příležitost, například u společného vaření pivní polévky nebo jejím pojídání, seznámit se svými sousedy, což je hlavní myšlenkou této celoevropské akce. Vše pak samozřejmě doprovodí několik hudebních vystoupení, sportovní i herní aktivity a jako zlatý hřeb večerního programu taneční vystoupení s ohnivými vějíři.

Program:
15.00 – zahájení a vernisáž žákovských návrhů předškolí Masarykovy ZŠ
15.30 – street gardening / pouliční zahradničení (společné osázení květinového záhonu)
16.30 – Beránci (pěvecký sbor Masarykovy ZŠ)
17.00 – začátek společného vaření pivní „klášterní“ polévky
17.30 – street gardening / pouliční zahradničení (společné osázení květinového záhonu)
18.30 – sousedská večeře s živou hudbou
20.30 – ohnivý tanec Lukrécie von Asche

Doprovodné aktivity:
Průběžně: půjčovna sportovních potřeb a her, stánek Klubu chytrého hraní Rubikon, obří bublifuk, houpací sítě, čajový koutek, občerstvení
18.00–19.00 – mše svatá
17.00–21.00 – grilování

Suroviny na grilování i jakékoliv další dobroty na společný stůl vítány! Doplňkové občerstvení bude k dispozici.

Chcete se stát patrony nových květinových záhonů a podílet se na jejich přípravě i údržbě? Ozvěte se nám na info@pestujprostor.cz.

Akci pořádá spolek Pěstuj prostor ve spolupráci s Masarykovou základní školou a Klubem chytrého hraní Rubikon za podpory Městského obvodu Plzeň 2 – Slovany, Nadace proměny Karla Komárka a Kláštera dominikánů Plzeň v rámci projektu Obnova Jiráskova náměstí a klášterní zahrady v Plzni.Přidat komentář

Váš komentář*
Jméno*
Email* (nebude zveřejněn)
Webové stránky


* povinné údaje